Konstrukční a designové řešení našich staveb

Všechny naše stavby vycházejí z totožné konstrukce jako u kterékoliv jiné klasické dřevostavby postavené po celém světě. Naše domy splňují normu pro trvalý pobyt osob a všechny další nezbytné aktuální normy ČSN. Tepelné ztráty jsou minimální. Stavby jsou velikostně uzpůsobeny pro převoz po pozemních komunikacích. Maximální převozní velikost je 12,3 x 5,3 m a maximální převozní výška stavby je 3,4 m.

Pokud se rozhodnete pro stavbu se sedlovou střechou, její převoz je zvlášť a montuje se až u Vás po přívozu domu na místo. 

Celá konstrukce stavby je provedená z normovaného konstrukční smrkového řeziva. Veškeré konstrukční prvky byly pro tyto stavby staticky navrženy a propočítány na únosnost a dlouhou životnost vaší stavby.

  Vnitřní stěny

Systém stěny je tvořen difúzně otevřenými membránami, což umožňuje sraženým vodním parám bezpečně opustit dřevěnou konstrukci. Další velmi důležitou součástí stěny je instalační mezera v šířce 3 cm, kterou se protahují všechny instalace (elektro, vodo, topo, a jiné). Následují vnitřní folie, které jsou slepovány kvalitními páskami Eurosol Wurth. Tento systém zaručuje kompletní vzduchotěsnost vnitřní stavby.

Vnitřní obklad stěny je tvořen sádrokartonem montovaným na OSB desce za účelem zpevnění a minimalizovaní prasklin při převozu. Dále jsou používány speciální stěrkové a tmelicí směsi, které odolávají otřesům a pnutí při převozu.

Alternativou vnitřního obkladu mohou být dřevěné smrkové nebo borovicové palubky. 

 Podlahy

Podlaha stavby je tvořena nosným rámem s izolací vaty o mocnosti 20 cm. Spodní krytí je z aluzinkovaného plechu a následné difuzní membrány.

Finální podlaha je tvořena OSB deskami tloušťky 18mm a poté položenou zátěžovou PVC krytinou s lištami. 

Venkovní obklad

Venkovní obklady nabízíme hned v několika provedeních.

Nejžádanější je modřínová fasáda, která je sestavena z hoblovaných prken či palubek natíraných speciálními oleji a lazurami, jenž mají chránit dřevo fasády proti klimatickým vlivům, např. dešti, UV zářením atd.

Další velmi často používanou je fasáda se silikonovou omítkou. Podklad se skládá z 15 cm polystyrénu pokrytého lepidlem s armovací tkaninou. 
Možná je i kombinace těchto dvou typu fasád, kdy je část fasády omítnutá a některé prvky jsou obložené dřevem.

V poslední době jsou také velmi žádané bezúdržbové fasády, které tvoří plech v imitaci dřeva. Na tuto fasádu poskytuje výrobce 30ti letou zárukou.

Střecha

Střešní plášť se skládá z difuzní fólie, větrací mezery, deskovým záklopem, geotextilií, a nakonec je položena svařovaná PVC krytina. Střecha je zakončená klempířskými prvky nebo falcovaným plechem a doplněna okapovým systémem.

Topení a klimatizace

K topení a zároveň chlazení jsou použity klimatizační jednotky Sinclair. Jinou variantou místo topení klimatizací je použití elektro konvektorů či krbových kamen anebo podlahového infra topení.

  Koupelny

Koupelny v naších domech jsou realizovány tradičním způsobem, a to keramickým obkladem stěn i podlah. V koupelně je montován sprchový box a WC se spodním vývodem. Dále se instaluje otopný žebřík, elektrický ohřívač vody o objemu 50 l, skříňku s umyvadlem a zrcadlem. Také je nachystán odpad a přívod vody pro pračku.

Je zřejmé, že koupelna tvoří podstatnou roli v designu domu, a proto dbáme na profesionální řemeslné provedení a kvalitu používaného materiálů. Vše musí být dokonale slazeno a splňovat vaše očekávání.

Okna

V naších domech používáme sedmi komorová plastová okna s trojsklem v několika barevných variantách. Okna lze doplnit žaluziemi, sítěmi i zatahovacími roletami.

Interiérové dveře

Dveře do interiéru jsou brány od různých dodavatelů. Naší snahou je, aby dveře byly vždy ve stejném stylu jako obložková část.